Bateria łazienkowa – czemu warto w nią zainwestować?

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy kupić coraz atrakcyjniejsze produkty poświęcane naszej łazience. Czytaj dalej a także dowiedz się więcej o istotnych parametrach.
Dzięki ulepszonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nieskazitelny wygląd przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle funkcjonalny system montażu, jaki umożliwia na błyskawiczną instalację w łazience. Dobrej jakości bateria powinna mieć również specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu wertykalnym), jak także jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym a także ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, włączane guzikiem, dotykiem bądź na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania dość drogie, używane na ogół w publicznych toaletach np. w akademikach a także kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci proponują akcesoria, jakie możemy zakupić razem z baterią. Niektóre są tak podstawowe, iż przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednak pamiętać, iż produkty te są niesłychanie proste, niejednokrotnie gorszej jakości i mogą przeżyć znacznie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, większe typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w dodatkowe urządzenie (perlator), który dotlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że zwiększa on własną objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanka wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje łazienkę, spotyka się niełatwym wyborem dotyczącym wyboru właściwej armatury. Wybór jest szeroki a jedyne, co nas blokuje to budżet – zatem o czym należy wiedzieć kupując baterie do łazienki?
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeżeli jest właściwie skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Ponadto w pewnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje również głowice lub przyciski. Należałoby również upewnić się, gdzie poszczególny produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie marki, które kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na trwalsze i sprzedają, jako produkt Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż poważni producenci na swoje wyroby udzielają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite odcienie – od tradycyjnego chromu albo złota, poprzez estetyczne – czerń albo biel, aż po egzotyczne – czerwone, niebieskie, a nawet zielone. Przy aranżacji pomieszczenia należy przewidzieć rozstawienie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się zasadą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym trwalsza i szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tu być tylko i jedynie budżet, który zamierzamy przeznaczyć na baterie.

You may also like...