Baterie kuchenne – zobacz największe zalety!

Na rynku dostępne są także baterie z wylewką, jakiej wysokość możemy obniżać bądź z całkowicie ruchomymi korpusami, które można wyciągnąć i położyć na zlewie. To idealne rozwiązanie, gdy zlewozmywak umieszczany jest pod oknem w kuchni.

Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana powłoka baterii zabezpiecza ją przed szpetnymi odciskami paluchów. Dodatkowym pozytywem jest łatwość czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe zawory z niebieskim i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, oferują baterie, których projekt znakomicie współgra nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu posiadającym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do płukania sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie stosowane, ale dzisiaj jest wypychane przez baterie stojące.

Wybór właściwej baterii do nowoczesnej kuchni nie jest prosty. Do wybory mamy ogrom możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj więcej i dowiedz się, jaki wariant należałoby wybrać!

Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest łatwe i praktyczne. Innym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie należy bardzo dobrze przemyśleć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, aby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby dopilnować, aby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, żeby był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, gdy mamy brudne ręce a także próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka pomimo dość niewielkich wymiarów przykuwa wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce i po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na troskę o środowisko jak też finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...