Biała kuchnia – innowacje roku 2018!

Kuchnia stanowi niepowtarzalne pomieszczenie, przy którym domownicy spożywają wspólne posiłki oraz spędzają czas. Białe meble zdecydowanie ocieplą to pomieszczenie, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej wygodnie.
Świetnym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to zastosowanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a jednocześnie dodamy szyku całemu mieszkaniu. Do tego wystarczy dobrać jedynie delikatne dodatki, również dobrane pod odcień wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się miejscem nieco sztywnym i sterylnym. Zatem warto złamać tę regularność, ożywiając kuchnię innymi kolorami. Niezwykle popularne jest wykańczanie białej kuchni detalami drewnianymi – biel oraz drzewo to doskonała para, która przeważnie skutkuje doskonałym rezultatem wizualnym. Popularne są także szarości, czy to na ścianie bądź też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej oraz stylowej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat okryty twardym laminatem z małą ilością złotych kropek zagwarantuje dobry akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty wzór sprawi, iż wszelkie okruszki na powierzchni staną się niedostrzegalne.

Biała kuchnia to absolutny przebój ostatnich lat. Kolor biały jest uniwersalny, dzięki czemu możemy bez problemu dobrać go do pozostałych aspektów aranżacji!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie zabójcza dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się przeważnie prostą, minimalistyczną i elegancką formą, niebanalnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą posiadać odważne, intensywne, żywe kolory, fronty z połyskiem, gładkie płaszczyzny, mogą być powiązane z pozostałymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez naszych architektów a także stylistów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na zagospodarowanie ścian między dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto zaakcentować, że ta przestrzeń powinna mieć ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niewielkiego wzrostu, warto tę przestrzeń zmniejszyć, aby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą mieć jednocześnie większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego charakteru albo po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy a także suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka zmiana wystarczy, by wygląd kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno rzetelnie wykonane meble dobrej jakości, jak i te wykonane z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz ostateczny rezultat. W katalogach marketów znajdziesz duży wybór modnych kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny układ albo po prostu masz własną, jasną koncepcję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu i ekologicznych surowców. Doskonale prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje winnym być ograniczone do minimum, aby móc w pełni cieszyć się skandynawską prostotą. Aby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, gdyż prezentuje się on lżej niż jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się też na proste formy szafek kuchennych, proste blaty oraz gładkie płaszczyzny frontów.

You may also like...