Bramy garażowe – postaw na innowację!

Na rynku bram garażowych pojawiało się sporo nowych rozwiązań. Moim zdaniem najciekawszymi typami są bramy automatyczne, jakie znacząco podnoszą komfort naszego mieszkania – zwłaszcza zimą.
Dobierając bramkę należałoby zwrócić uwagę na szereg rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy stosowane w wariantach automatycznych posiadają mechanizmy przeciążeniowe, które stopują bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, które także mają na celu powstrzymanie skrzydła, jeśli wypatrzą przeszkodę. Z kolei największą równowagę optyczną możemy osiągnąć tworząc nić kolorystycznego zrozumienia miedzy bramką i fasadą budynku. To dwa elementy niesamowicie ściśle ze sobą powiązane – brama może obejmować nawet do 25 procent przedniej fasady budynku. Z tego powodu odcień bramy garażu oraz fasady winien być zgrany szczególnie w przypadku domów mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort użytkowania. Jeśli pozwoli na to powierzchnia, można wykorzystać drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej i korespondujące z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy kształt, odcień a także wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie tworzą drzwi przejściowe, stanowiące nieodłączną część bramy. Bramy uchylne mają bardzo dobre parametry praktyczne oraz funkcjonalne, przy równoległym utrzymaniu korzystnej ceny. Doskonałej klasy składniki oraz solidna konstrukcja sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do stosowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność i automatyzacja w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o dobrym standardzie, gwarantujące luksus i wygodę i świetną izolację termiczną. Atutem bramy złożonej jest również możliwość wbudowania jej właściwie w każdy układ wnęki garażowej.

Wybór bram garażowych jest wielki. Do wyboru mamy wiele propozycji w różnych wersjach instalacyjnych. Jak odpowiednio dopasować bramę do swojego garażu? Zobacz ten post i dowiedz się więcej o bramach!
Powszechnie wykorzystywane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki innowacyjnemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie mają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce wewnątrz garażu, ale również sprawia, iż brama porusza się bezdźwięcznie, natomiast jej montaż jest szybki a także bezproblemowy niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie rozerwania linki przestrzega przed samowolnym opadnięciem ramiona bramy w przypadku naruszenia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być zaopatrzona w obustronny uchwyt albo funkcjonalną klamkę, jakie umożliwiają bez kłopotu otwierać i zamykać bramkę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka praktycznie jest nieskończona. Bramy garażowe to najprostsza forma na wygodne i wytrzymałe zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest wykorzystywana na własnej działce albo w zabudowie szeregowej. Wygodnie otwierane wrota do góry umożliwiają na łatwy dostęp do garażu kiedy i na bezpieczny i łatwy wyjazd auta. Dodatkowo można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu zalet brama uchylna nie wytrzymuje częstokroć zestawienia z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi bądź segmentowymi. Dla klientów doceniających komfort bramy mogą być wyposażone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy dużą moc z ładnym designem. Wieloletnie używanie bramy zapewnia zastosowanie wysokiej jakości aluminium – materiału wytrzymałego na korozję. W tym zakresie istotne jest zarówno położenie garażu wobec ulicy, jak również struktura garażu i wielkość powierzchni na podjeździe.

You may also like...