Brodziki prysznicowe – postaw na innowację!

Większość osób ceni sobie bardziej wannę niż klasyczną kabinę z brodzikiem. W realnej opinii zarówno jedno jak również drugie rozwiązanie ma swoje zalety – czytaj więcej.
Ważne jest także, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby zatem zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest wykonany. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w przypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie sprawia kłopotów. Cechy akrylu pozwolą również na zachowanie połysku oraz intensywnego koloru. Akryl posiada bardzo gładką powierzchnię z minimalnym poślizgiem, bardzo dobrze amortyzuje hałas spadającej wody i ma trwały kolor. Kolejnym oryginalnym materiałem, z którego robi się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zbudowane z lanego marmuru są bardzo trwałe oraz odporne na pęknięcia. Stanowi to materiał powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie wchłania zatem wody, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Również jest przyjemny w dotyku, gdyż utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę korzyść, że mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, gdyż ich dodatkowe zastosowanie to wanna dla malców. Można w nich również zrobić drobne pranie ręczne. Kolejnym atutem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale również osobom starszym. Należałoby zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, ponieważ odcień biały nie jest jedyną możliwą propozycją. Szczególnie modne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo brązowe. Właściwie dostosowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, oraz jednocześnie gwarantuje największy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest szeroki. Kupimy bowiem również brodziki prostokątne i kwadratowe, jak i półokrągłe, okrągłe a także narożne.

Natrysk w łazience zazwyczaj wiąże się z koniecznością wykorzystania brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem oraz możliwościami montażu. Zobacz ten post i dowiedz się więcej o ewentualnych rozwiązaniach.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło oraz cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas codziennego użytkowania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy zastosować płynny akryl albo dedykowane produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. niskie, wystające zaledwie parę cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego klimatu i są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to doskonała propozycja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Należałoby natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, jeśli chcemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy tylko od twojego gustu oraz dodatkowego urządzenia toalety.

You may also like...