Czarna łazienka – innowacje roku 2018!

Barwy ciemne sprawiają wrażenie prywatności, natomiast zestawiane z bielą nadają rytm i dynamikę. Takie powiązanie może być korzystne, jeśli uwielbiamy mocny kontrast kolorów.
Połączenie bieli a także czerni jest bardzo modne nie jedynie w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz powszechniej oraz zdecydowanie wkracza również do naszych toalet. Gdyż czarny kolor optycznie zmniejsza pomieszczenia, a biały je uwydatnia to zestawienie kolorów sprawdzi się również w małych jak również sporych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni pomieszczenia a także jego układu. Do małych toalet i WC starczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet narożne, które zajmują kłopotliwe do wykorzystania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od standardowej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, które zrobione są z przeszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem liniowym, co w rezultacie nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Oszklony natrysk z użytym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w toalecie przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej powierzchni.

Czerń zachwyca, niezależnie od tego, które z pomieszczeń wybierzemy na jej królowanie. W przypadku czarnej ubikacje ciemny kolor jednocześnie zaskakuje oraz imponuje.
Biel oraz czerń to odcienie przeciwne. W współzależności od preferencji można wybrać zestawienie z przewagą bieli (wówczas toaleta będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej zagadkowa, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to połączenia niezwykle eleganckie oraz ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można śmiało zamontować większą umywalkę podwójną czy dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na ziemi. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju a także bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, iż powierzchnię nie będzie nudna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w konkretnym czasie na intymnej czerni, czy ożywczej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, wszechstronne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale zaaranżowana łazienka w takiej kolorystyce znajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów a także zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą czuć się przygnębione oraz osaczone w takim mieszkaniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej czy kolorowej, małe pomieszczenie można zaaranżować tak, żeby optycznie wydawało się większe. Niestety musisz dlatego rezygnować z ciemnych odcieni urządzając małą toaletę. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza kłopotliwe do czyszczenia w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na poziomie projektu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwoli, należałoby ustawić w takim miejscu, żeby z obu stron mieć do niej swobodny dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią gromadzić kurz lub być jej zupełnie pozbawiona, co uprości czyszczenie posadzki. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt nudna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, że pomimo braku jasnych kolorów, Wasze wnętrze będzie miało niepowtarzalny charakter.

You may also like...