Jak efektowanie urządzić czarną łazienkę!

Czerń to odcień, na jaki stawiają osoby zdecydowane. Przed rozpoczęciem prac dobrze jest sporządzić analizę oraz wizualizację tego pomieszczenia, ponieważ późniejsze przeróbki mogą być kosztowne.
Połączenie bieli oraz czerni jest bardzo popularne nie wyłącznie w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz częściej i zdecydowanie wkracza również do naszych toalet. Bowiem czarny kolor wizualnie pomniejsza pomieszczenia, a biały je powiększa to zestawienie odcieni sprawdzi się również w małych jak i sporych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni pomieszczenia oraz jego kształtu. Do niewielkich toalet oraz WC starczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet narożne, jakie wykorzystują kłopotliwe do zagospodarowania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, jakie zrobione są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem liniowym, co w wyniku nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na oryginalności. Przeszklony prysznic z użytym odwodnieniem liniowym widocznie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, a tym samym nie ogranicza niezbędnej przestrzeni.

Czerń we pomieszczeniach traktowana jest za dość śmiałą. Może przytłaczać, jednak odpowiednio wbudowana we pomieszczenie nada mu elegancji, klasy, powagi. Skupia na sobie wzrok oraz pochłania światło. Przeważa nad otoczeniem, absorbując uwagę.
Biel oraz czerń to kolory przeciwstawne. W współzależności od preferencji można wybrać połączenie z przewagą bieli (wtenczas toaleta będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka toaleta będzie wysoce zagadkowa, w klimacie artystycznym). W dowolnej wersji to połączenia bardzo eleganckie i ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można śmiało umieścić większą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy i akcentów na podłodze. Czerń pozwoli nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju a także bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, iż przestrzeń nie będzie nudna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym czasie na intymnej czerni, bądź orzeźwiającej bieli. Dzięki temu prosta łazienka dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, wszechstronne i dobre dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale urządzona łazienka w takiej kolorystyce znajdzie swoich zagorzałych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni oraz upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się przygnębione i osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej lub kolorowej, małe pomieszczenie można zaaranżować tak, żeby wizualnie wydawało się większe. Nie musisz dlatego rezygnować z ciemnych odcieni urządzając małą toaletę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Zatem na poziomie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwoli, należałoby ustawić w takim miejscu, żeby z obu stron mieć do niej łatwy dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią gromadzić brud albo być jej całkiem pozbawiona, co ułatwi czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt banalna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że mimo braku wesołych kolorów, Wasze mieszkanie będzie posiadało niepowtarzalny charakter.

You may also like...