Funkcjonalna łazienka – dlaczego warto w nią zainwestować?

Pytanie „jak wyposażyć łazienkę?” zadaje sobie każda osoba, jaka buduje dom lub wprowadza się do mieszkania, które ma zamiar przebudowywać. Toaleta powinna być przede wszystkim wygodna i zaadaptowana do potrzeb wszystkich użytkowników, zarówno tych dorosłych, jak i niemowląt.
Nowoczesne łazienki wykorzystują również dodatki do zbudowania unikatowego połączenia. Nie wykorzystuje się, więc z produktów prosto z opakowań, a wkłada się je do opakowań (na przykład dozownik do mydła lub mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Hak na ręczniki winien umożliwiać rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on całą powierzchnią. Wiec lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one maksymalnie do zawieszenia szlafroka czy piżamy. Najkorzystniejszym wyjściem jest nagrzewany stojak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche oraz świeże. Jeśli chcemy, żeby łazienka była szczególnie praktyczna, możemy też dobrać specjalne wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy koszyki na śmieci. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt wielkim kosztem. W ofertach sprzedaży znajdziemy dużo stylowych modeli, dostępnych za rozsądne pieniądze. Pewne wagi łazienkowe posiadają funkcję pomiaru tkanki tłuszczowej, szacując najlepszą masę ciała, lub pokazując zawartość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wyselekcjonować wyposażenie adekwatne do osobistych potrzeb. Zwolennicy zacisznego charakteru wiejskiego powinni dobrać dodatki z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki a także dzbanki przystrajane subtelnymi rustykalnymi wzorami. W łazience powinny się znaleźć się dodatkowo wiklinowe pojemniki, w jakich znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki i pozostałe praktyczne drobiazgi. Kosz przytwierdzony do ściany sprawdzi się też, jako półka, gdzie można przechowywać na przykład papier toaletowy.

Efektownym a także efektywnym rozwiązaniem do małej toalety jest wanna o nieregularnym układzie, jaką praktyczniej będzie zespolić z innymi sprzętami oraz dodatkowo zajmuje mniej miejsca. Wśród ofert można odnaleźć wanny asymetryczne o wielu rozmiarach, jakie można dopasować do gabarytów niemalże jakiejkolwiek łazienki.
Istotne jest ponadto rozmieszczenie płytek a także ich kolorystyka. Jeżeli kafelki posiadają wzór prostokątny, warto ułożyć je poziomo – w taką techniką można wizualnie poszerzyć małą ubikację. Wertykalne położenie płytek zalecane jest natomiast w pomieszczeniach niskich – taki aranżacyjny zabieg doda kilka centymetrów niewysokiej łazience. W przypadku luster recepta jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odchodzimy od tych wąskich, kupowanych w marketach, jakie dumnie wieszamy nad umywalką. Warto wydać więcej i sprawić sobie odpowiednie lustro na całą ścianę a chociaż nad całą powierzchnię umywalkową. Umieszczamy je na płasko przyklejając do ściany lub zawieszamy je w formie szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie wąskich powierzchniowo toaletach niezbędne jest użycie stelaży podtynkowych, które posłużą do zawieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie toalety, spłuczki, bądź bidety wykorzystują w łazience niewątpliwie mniej powierzchni, a zarazem ładnie się prezentują. Dodatkowo, jak miejsca w toalecie jest fizycznie niewiele – tradycyjną wannę lepiej jest zmienić na nowoczesną kabiną prysznicową. Sympatycy długiego wylegiwanie się w wannie – winni natomiast brać pod uwagę trochę inny jej wymiar. Współczesne wanny rzadziej mają już fason tradycyjnego prostokąta, choć i takie można w dalszym ciągu zakupić.

You may also like...