Grzejniki łazienkowe – sprawdź rekomendacje ekspertów!

Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być dekoracją toalety a także działać bezawaryjnie przez wiele lat. Zatem dobór odpowiedniego grzejnika jest tak ważny jeżeli chcemy by nasza toaleta była elegancka i praktyczna.
Przyjmując, że grzejniki są analogicznej wielkości oraz są stworzone z tego samego materiału to grzejnikiem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, bowiem często wentylacja jest tak zorganizowana, iż do toalety napływa ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą podgrzewanie pomieszczenia i osuszanie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dopasowując grzejnik do ubikacji należałoby przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć grzejnika dekoracyjnego. Grzejniki wodne potrafią być wyposażone w ekran, jaki oprócz kwestii ozdobnej, maskuje również podłączenia do instalacji, i jednocześnie wzmacnia powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta natomiast ulega zmianie w przypadku, gdy na kratownicę kaloryfera płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Typowy kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch dużych kolektorów (zrobionych albo ze stali bądź z aluminium), pomiędzy jakimi montowane są proste lub zaokrąglone rury. Grzejnik szybko wytwarza ciepło oraz ogrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe daje komfortowe ciepło i ułatwia podtrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Dobór właściwego kaloryfera łazienkowego pozwoli uzyskać dodatkową przestrzeń na osuszanie ręczników a również ubrań przez pełny rok i uatrakcyjnić wygląd łazienki. Grzejniki ogrzewane ciepłą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to niesłychanie dobry sposób aby ogrzać toaletę.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego oryginalny szaro – retro styl nada pomieszczeniu oryginalnego stylu. Możemy zdecydować się na taki rodzaj, który będzie wydajny, a jednocześnie dobrze dostosowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki kaloryfer jest niesłychanie przydatny szczególnie jesienią a także wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego budynku czy zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na dworzu ma tendencje do wahań. Jeszcze bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem praktycznym a także estetycznym toalety. Decydując się na kaloryfer chromowany powinniśmy mieć wiedzę, iż warstwa chromowa utrudnia oddawanie ciepła około 30%, w związku z czym należy dobrać urządzenie o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w narożniku budynku (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także ogromne okno w mieszkaniu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Elegancki oraz funkcjonalny grzejnik jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, nagrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy ciepłą i suchą posadzkę oraz utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w dużej łazience. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być perełką łazienki a także działać bezawaryjnie przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to doskonałe rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez cały rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do najtańszych.

You may also like...