Co musisz wiedzieć kupując baterie kuchenną?

Dobór dobrej baterii do nowoczesnej kuchni nie jest łatwy. Do wybory posiadamy dużo możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj dalej i dowiedz się, który rodzaj należałoby wybrać!
Dopasowując baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Stalowa powłoka baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami palców. Dodatkowym pozytywem jest łatwość mycia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe zawory z niebieskim i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciwko wymaganiom użytkowników, oferują baterie, jakich projekt idealnie pasuje nawet do nowoczesnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się doskonale do mycia sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje montuje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze parę lat temu to rozwiązanie było powszechnie wykorzystywane, ale obecnie jest wypychane przez baterie sztorcowe.

Jeśli aranżujesz swoją wymarzoną kuchnię lub planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, namawiamy do tego, żeby poświęcić chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem detal urządzenia, jaki musi pełnić wiele zadań, a przy tym powinien jednocześnie wyglądać elegancko, bowiem nie da się go w żaden sposób ukryć.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste a także komfortowe. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która natlenia wodę. W efekcie używamy jej mniej. Dostosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka a także średni jednokomorowy zlew to połączenie, które należy niesłychanie starannie przeanalizować. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych należałoby dopilnować, żeby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, by był prosty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka pomimo dość niewielkich wymiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, który wyczuwa zbliżone dłonie a także po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na dbałość o środowisko jak też finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...