Oświetlenie łazienki – postaw na innowację!

Oprawy sufitowe to idealny wybór do nowoczesnych toalet, jakie zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym – ładnie łączą się one z całą aranżacją łazienki.
Aktualnie na rynku można wybierać pośród dużej ilości różnego rodzaju lamp łazienkowych, które zostały opracowane oraz stworzone w bardzo różnej estetyce. Oryginalne kinkiety z dużą ilością korali oraz kryształków świetnie sprawdzą się w łazienkach zaaranżowanych w stylu glamour, jednak estetyczne plafony sufitowe będą idealnym wyborem do wnętrz w stylu skandynawskim a także nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio niezwykle modny jest też trend przemysłowy, gdzie rządzi metal, beton oraz odcienie szarości. Do takich toalet należałoby pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą a także wiekową, która doskonale dopełni całości oryginalnej aranżacji. Najciekawszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest użycie źródeł oświetlenia LED. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż użycie tradycyjnych żarówek. Wpływa pozytywnie na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co ważne, takie źródła oświetlenia są też bardziej trwałe na uszkodzenia lub wilgotność. Dobór oświetlenia LED to także ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż toaleta jest również miejscem odpoczynku, w jakim pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Należałoby więc przygotować w niej nastrój służący odpoczynkowi, a w tej dziedzinie zalety światła są nieocenione. W marketach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, jakie zainstalowane w obudowie wanny, w podłodze albo w dekoracyjnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co bardzo istotne promieniowanie powinno być tak skonstruowane, by zmniejszyć, a najlepiej wyeliminować, efekt olśnienia. Z wykorzystaniem konwencjonalnych źródeł światła jest to niesłychanie skomplikowane. Nieco lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach oświetlenia LED, zwłaszcza jeżeli oprawy oświetleniowe posiadają przymocowane matowe przesłony. Świetnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w których wskaźnik olśnienia jest niewątpliwie najniższy. Właściwie dobrane światło to gwarancja oryginalnej aranżacji, jednak przy oświetleniu toalety koniecznie trzeba mieć również na uwadze bezpieczeństwo.

Oświetlenie łazienkowe decyduje częstokroć o charakterze naszej łazienki. Inaczej wyglądają wnętrza oświecone punktowym sufitowym światłem, inaczej bocznymi kinkietami, a jeszcze inaczej ozdobnymi plafonierami w kształcie kryształowych żyrandoli.
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest dobrze skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Ponadto w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje zarówno głowice bądź przyciski. Warto także upewnić się, gdzie poszczególny produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, które nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zastępują głowice na solidniejsze i wyprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż solidni producenci na swoje produkty dają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od podstawowego chromu albo złota, poprzez eleganckie – czerń lub biel, aż po egzotyczne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy planowaniu wnętrza należy przewidzieć rozstawienie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym wytrzymalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają szersze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach toaletę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na baterie.

You may also like...