Parawany nawannowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Parawan nawannowy pozwoli na przykład umilić dziecku zabawę w wannie – będzie mogło chlapać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią albo na innych klasycznych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła wzmacnianego czy z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również wybrać do niego optymalną wannę – musi mieć równą powierzchnię górną by można było prosto składać parawan a także prawidłowe wypłaszczenie dna żeby zapewnić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie obowiązkowe, ale by mieć pewność, iż gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dopasowania rozmiaru zlecić profesjonalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej przestrzeni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – warto więc zakupić parawan na wannę konserwowany specjalną warstwą, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się i zarazem ułatwi czyszczenie. Parawan nawannowy to estetyczne i innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących czystość toalety oraz estetyczny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy albo lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego nieruchomego i pojedynczego ruchomego modułu, który można rozchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – najlepiej czyścić parawan nawannowy profesjonalnymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy sprzedających o rozciągliwą listwę, dzięki której skrzydło będzie dochodziło do wanny, gdy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej wyczyścić parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej a także delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zachlapaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga instalacji prowadnic), po złożeniu zajmuje niewiele miejsca a także daje możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Relatywnie najmniej powszechnym modelem wśród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest stworzony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Warto jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zapewni nam, że towar będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest znakomitym sposobem na to, żeby łazienka zaopatrzona była również w wannę, jak także prysznic. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy lub z nadrukiem – będzie lepiej widoczny a także przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych przeważnie montuje się na wannie oraz ścianach, niektóre z nich są instalowane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowości poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeżeli jednak planujemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Ważne jest również, czy parawan nawannowy ma warstwę zapobiegającą zabrudzeniom a także zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z pojedynczego bądź paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od wybranego modelu, przesuwne parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu ramion. Rozłożony parawan powinien zostać skonfigurowany tak, aby profile dolne znajdywały się ponad brzegiem wanny, co zapewni odpowiednie działanie uszczelki. Parawan nawannowy to doskonały kompromis, który ucieszy wszystkich mieszkańców a także pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...