Umywalki łazienkowe – postaw na innowację!

Umywalki z szafką to rozwiązanie, jakie docenią przede wszystkim osoby dysponujące małą toaletą. To niezwykle praktyczna opcja, bo spełnia dwie funkcje zarazem, a jak wiadomo – w niewielkiej toalecie każdy centymetr jest ważny.
Z uwagi na możliwość instalacji w ofercie producentów ceramiki sanitarnej dominują umywalki ścienne. Są najtańsze oraz wygodne w montażu, a syfon można zamaskować za pomocą postumentu, półpostumentu czy szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują natomiast umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie bądź częściowo wpuszczane w blat, analogicznie jak zlewozmywaki kuchenne, umożliwiają zabudować powierzchnię poniżej oraz tym samym stworzyć sporo miejsca do gromadzenia np. środków higieny bądź zapasu kosmetyków. Inne powszechne modele to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór surowca, z którego została wykonana umywalka także ma istotne znaczenie. Dużo typów jest dodatkowo powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, jakie zdecydowanie ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym surowcem pozostaje nadal ceramika. Jest to materiał niewrażliwy na porysowania, solidny i trwały. Szklana umywalka doskonale wpisze się w trend modernistyczny, skandynawski lub minimalistyczny. Można również natrafić na umywalki metalowe lub drewniane. Natomiast, jeśli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Ogromnym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dostosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na zachowanie jednolitego charakteru. Jeżeli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one zróżnicowane i zależą od tego, z jakich materiałów zostały one stworzone oraz jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Umywalka to jeden z najistotniejszych elementów toalety. Znajdujące się w ofercie umywalki łazienkowe, wykonane z wysokogatunkowej ceramiki, wyróżniają się wieloma cechami spośród pozostałej armatury łazienkowej
Umywalki kamienne są niezwykle piękne, ale również drogie. Doskonale pasują zarówno do wnętrz modernistycznych, jak również klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu oraz piaskowca. Są odporne na porysowania i ciężko je potłuc. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, trzeba liczyć się z jej dużym ciężarem oraz z koniecznością częstego mycia. Mydlany kamień jest, bowiem niesłychanie widoczny na kamiennej powierzchni. W małych łazienkach, idealnie sprawdzają się umywalki narożne, podwieszane czy też z wydłużonymi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Toalety powinny być luksusowe oraz bezpieczne, zwłaszcza gdy korzystają z nich osoby niepełnosprawne oraz stare. Istnieje szereg rozwiązań, jakie warto zastosować, aby ułatwić takim osobom korzystanie z toalety. Najważniejsze, aby w takim pomieszczeniu znajdował się natrysk, a nie wanna. Do urządzenia łazienki należy dodać również specjalistyczne maty antypoślizgowe i dywaniki na przyssawki, jakie zabezpieczą przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia surowca i wykorzystania odpowiednich jego gatunków – drewno wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Najczęściej używa się do owego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak szeroką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią minimum 60 cm, aby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i dostosowane do stylu łazienki, dlatego warto sporządzić analizę naszych potrzeb. Zanim wybierzemy właściwą umywalkę, należałoby narysować na kartce plan urządzanego wnętrza. Aby łazienka była funkcjonalna, trzeba zachować odpowiednie przestrzenie pomiędzy urządzeniami sanitarnymi. Dobre rozplanowanie pomieszczenia toalety zapewni nam wygodę oraz wygodne korzystanie.

You may also like...