Wanny – innowacja w twoim mieszkaniu!

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w luksusowym ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, które zmniejsza niebezpieczeństwo poślizgnięcia się i upadku.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli stopami i wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane indywidualnie do konkretnego modelu wanny. Niesłychanie ważne jest, by montaż wanny był precyzyjny i zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, jakie potrafią w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy montażu wanny z hydromasażem pozostawić profesjonalistom. Gdy wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Aktualnie producenci wanien proponują gotowe ścianki. Ich zaletą jest łatwy i szybki montaż, jaki można zrealizować własnoręcznie. Co istotne, obudowa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali wygodnego dostępu do syfonu albo podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych kształtach a także rozmiarach, przeznaczonych do konkretnych modeli wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dopasowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne charakteryzujące się równą długością boków. Tu także front wanny może być o naturalnych liniach czy w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie stosowane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Stopień natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi średnio 55 dB. Aby masaż był dobry, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 4 osób.

Posiadasz niewielką łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z relaksujących kąpieli w aromatycznej pianie? Mamy dla Ciebie funkcjonalne rozwiązanie – wanny narożne, jakie oszczędzają miejsce oraz zachowują pełną funkcjonalność.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość a także prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego używania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl lub specjalne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko parę cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego wyglądu a także są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli pragniemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast kształt oraz stylizacja zależy tylko od twojego gustu i pozostałego urządzenia toalety.

You may also like...