Zlewy granitowe – zobacz największe zalety!

Zlew granitowy to najwyższa półka w kategorii zlewozmywaków, ale i najdroższa. Jakie możliwości mają osoby z mniejszym budżetem – sprawdź, jakie propozycję przygotowaliśmy.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z których są stworzone. W tej sferze powiększa się zakres materiałowy, technicy oraz inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe materiały wykorzystać do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje większa cena od metalowych, ale nie można zapominać tym, że granit jest surowcem niezwykle trwałym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić również fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po myciu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewozmywaki pod kątem liczby posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują szerokie grono nabywców. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej nabywają kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne jedzenie, po którym pozostają całe masy naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są niesłychanie pojemne a także komfortowe w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność przystosowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w domu w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Konsument ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i przemysłowych. Dzięki temu zlewozmywak można postawić np. w narożniku kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o niedużych rozmiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niezwykle dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dojściu do innych mebli oraz elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to najczęściej sprawdzony zakup na długie lata.

Zlewy kuchenne są dostępne w marketach z armaturą w przeróżnych kształtach i kolorach. Posiadają również rozmaitą wielkość, natomiast to nie wszystkie różnice między nimi.
Modny wygląd a także modernistyczny design jest niewątpliwie jedną spośród ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są stworzone i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest mieszany, aby zachować szczelność i spójność struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu i mają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje wady i korzyści. Właściwością zlewozmywaków granitowych jest ich efektowniejszy wygląd i wyższa trwałość na porysowania, natomiast kompozytowych – duża elastyczność, która powoduje, iż są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Niesłychanie znaczący wydaje się więc wybór tych produktów, które narażone są na częstą eksploatację i te które przez długie lata winny nie jedynie wykonywać swoją funkcję, ale także pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak modele granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania tradycyjne, montowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak i osoby szukające nietypowych, designerskich zlewów do wymarzonej kuchni.

You may also like...