Zobacz dlaczego warto kupić kabinę prysznicową dobrej jakość!

Nowoczesne technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Powłoki ochronę, dedykowane technologie chromowania elementów – Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Następnie zależnie od wielkości łazienki, jej projektu należy wskazać czy ma to być kabina uchylna bądź otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa powinna nawiązywać wizualnie do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Zasadniczą cechą jest także dobre wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat użytkowania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na etapie przygotowywania, lub także wykorzystanie jedynie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do sprzątania, wrażliwe na zabrudzenia lub zakamienienie. Mając na uwadze normalną eksploatację warto przeanalizować zastosowanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych umożliwiających czyszczenie i ograniczającej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych ważnym kryterium może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, które wymagają jednak większej powierzchni. Jeżeli chodzi o specjalne funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz podstawowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię zamontowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu stóp. Jeżeli natomiast do normalnej kabiny chcemy dokupić osobno panel zarządzania z hydromasażem, zapłacimy za niego od ok. 400 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy albo droższy wariant, w zależności od zaplanowanych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, że wybór powszechnych wymiarów i fasonów jest szeroki, jednak niestandardowych – niewielki.

Współczesna kabina prysznicowa to taka, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Rynek się rozwija, dlatego dopasowując kabinę do łazienki, trzeba mieć na uwadze kilka niezwykle istotnych kwestii.
Niezależnie od użytego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki transparentne jak i matowe, z nadrukiem czy gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe albo brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje średnich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest na odpowiednio przygotowanej podłodze. Dziś jest to niezwykle modne rozwiązanie, jakie nie zaburza estetyki toalety oraz umożliwia wizualnie ją powiększyć. Jest to również często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak szczerze nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo przygotowanie odpowiedniej posadzki, która musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może przysparzać problemy przy naprawie oraz myciu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, warto już na wstępie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która skutecznie uniemożliwi przywieraniu jakichkolwiek substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej schludny. Badacze opracowali taką technikę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż rosną one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste oraz suche. Nie przywiera do nich brud, oraz powstałe ubrudzenia z ogromną łatwością czyści wiatr i deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest przyjmowany za znak higieny.

You may also like...