Dlaczego inteligentny dom to dobra inwestycja?

Inteligentny domek, wydawać się może, że to przepych dla bogaczy – jednak nic bardziej mylnego! Projekt inteligentnego apartamentu kosztuje parę tysięcy a jego realizacja może przebiegać etapami.
Dzięki funkcji przypisywania przycisków do grup elementów oświetlenia, zarządzanie światłem w całym domku jest wiele praktyczniejsze. Stawiając na lokal z całą automatyką będziesz mógł manipulować żaluzjami, markizami, światłem, bramą garażową, albo wjazdową nie ruszając się z miejsca. Zaletą z stosowania inteligentnego systemu jest możliwość dołączenia w dowolnej chwili nowego urządzenia. Dzięki specjalnym ustawieniom, taki dom dostosowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas oraz pieniądze oraz monitorować to, co się w nim dzieje podczas naszej nieobecności. Czujemy się, więc dzięki niemu bezpieczniej i komfortowo. Budząc się w środku nocy idziemy na przedpokój. Nasz ruch rejestruje czujka sygnalizacyjna, natomiast system wie, iż początek ruchu nastąpił wewnątrz budynku i był poprzedzony odblokowaniem drzwi w sypialni. System wie i, że z powodu wieczornej godziny, w domu jest ciemność oraz po to żeby nas nie oszołomić uruchomi oświetlenie jedynie na 50% mocy. Po wyszukaniu przez czujkę ruchu w przedpokoju na parterze, ogrzewanie nadal zostanie w trybie Noc, bowiem system jest zharmonizowany z aktualnym systemem dnia oraz wie, że zegarek jest ustawiony na daną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe oświetlenie jednym przyciskiem, natomiast system alarmowy po upływie paru minut przechodzi do trybu czuwania. Ciężko odpowiedzieć wprost na pytanie, ile kosztuje taki bądź inny system, ponieważ (nie licząc projektu, który zawsze winien kosztować kilka tysięcy złotych, choć kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne motywy, a zatem i koszty składowe.

Nie ma chyba nic gorszego, niż ostry dźwięk zegarka wyrywający Cię ze letargu. Inteligentny domek obudzi cię w bardziej subtelny sposób oraz dostarczy masę innych praktyczności, o jakich nie śniłeś!
Jeżeli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całą wymianę płytek balkonowych, ich stan jest odpowiedni (są odpowiednio przymocowane, niepopękane, nie przepuszczają wody), a jedynie ich atrakcyjność oraz przestarzały już fason podlegają dyskusji, można wybrać niezwykle prostą i nie drogą wersję odświeżenia podłogi na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów z drewna. Ich koszt nie jest wysoki, a z montażem bez komplikacji poradzimy sobie osobiście. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą szerokie pole do popisu i możliwość wielokrotnej zmiany aranżacji podłogi na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z powierzchni tarasu (nie są mrozoodporne) i przechować w domku do następnej wiosny. Kiedy posadzka na tarasie nie wymaga całkowitej zmiany, a uszkodzone są wyłącznie poszczególne płytki, warto poddać naprawy jedynie zepsute sztuki. Jak to zrobić? Wystarczy dokładnie usunąć okalającą wadliwy kafel fugę, następnie za pomocą młotka a także dłuta finezyjnie stłuc płytkę i wyciągnąć złamane kawałki. Po oczyszczeniu podłoża spod wyjętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy nakleić nową płytkę. Na balkonach, na których panuje półcień, temp. jest bardziej wyrównana, a powietrze nie tak wysuszone. Gleba w skrzynkach i donicach dłużej zachowuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często podlewać jak na balkonach południowych, niezwykle nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o polskim kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by napawać się ładną pogodą przez pełny rok. Nawet, gdy Twój balkon jest zadaszony, powinieneś się przygotować na deszcz. Zatem niezmiernie ważne jest, aby swój balkon budować dobrym produktami doskonałej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę słońce. Istotne jest także, czy jest tam wietrznie, czy też nie. To zawęzi wybór roślin, jednak wciąż będzie on duży. Dla ustalenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do rodzajów kwitnących tylko na żółto, biało lub purpurowo, albo do pelargonii, traw czy pnączy. Możesz również niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, które uprawiasz w domku. Pomysłów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje balkonu należy dobrze przeanalizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *