Dlaczego warto zainwestować w basen ogrodowy?

Basen ogrodowy to znakomite rozwiązanie dla osób, jakie niekoniecznie czują się wygodnie w tego typu miejscach publicznych, a chciałyby natomiast zadbać o swoje zdrowie i kondycję lub ciężko znoszą wysokie temperatury.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to konstrukcję oparte na specjalistycznym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe, jednak również najdroższe. Większe modele basenów stelażowych mają dodatkowo opcję dołożenia filtrów bądź podgrzewaczy wody. Ceny tego modelu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej trwałe są baseny na stelażach, jednak proporcjonalnie ich cena jest również wyższa. Posiadają one wielkie gabaryty, dlatego należy właściwie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Żeby ograniczyć koszty związane z utrzymaniem prawidłowej temperatury wody, budujemy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, by maluch się nie nudził. Zatem warto kupić od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie jedynie standardowa gumowa kaczka, lecz także różne statki i łódki (również takie z napędem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także dużo innych. Montaż basenu wraz z dodaną do produktu informacją nie sprawia większych problemów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w ciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Najlepiej sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu umożliwią nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów oblegających publiczne pływalnie, w ciszy oraz spokoju z grupą zaprzyjaźnionych osób lub najbliższą rodziną. Basen na stałe umieszczony na terenie posesji znacznie zwiększa też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania lokalu, możemy uzyskać za niego znacznie atrakcyjniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najlepsza forma zachowania właściwej kondycji. Każdy wie, iż pływanie jest najkorzystniejszą formą terapii dla serca, kręgosłupa i stawów. Podczas kąpieli w basenie należy jednocześnie myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeśli są w otoczeniu wody. Nie zakładaj natomiast, iż dziecko, jakie umie już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby pełnoletniej jest stałe monitorowanie a także pilnowanie dziecka znajdującego się w wodzie czy w jej pobliżu.

Basen dla dzieci stał się w ostatnich latach obowiązkowy w niemal każdym ogrodzie. Ceny tych sprzętów są tak różne, że można przebierać między basenami kosztującymi kilkaset złotych i konfiguracjami, których cena podchodzi do kilkunastu tysięcy.
Jeżeli będziemy pamiętać o kryciu basenu na noc to skutecznie obniżymy nie jedynie koszty ogrzewania, ale także ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przykrywania stosuje się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV bądź żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niezwykle wytrzymałe i bezpieczne, gdyż po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba dorosła. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych i fachowe balony wypełnione powietrzem. Niezbędne wyposażenia basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto też pomyśleć o akcesoriach zwiększających komfort kąpieli – schodkach bądź trampolinach oraz świetle uatrakcyjniającym późne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po umyciu basenu, zapełnić go ponownie. Należałoby też zaopatrzyć się w siatkę, umożliwiającą wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Robaków czy liści. Przydatny jest także odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, zbiera brud z podłogi zbiornika. Raz na jakiś czas winniśmy również oczyszczać wodę w basenie. W supermarketach są dostępne specjalne preparaty tlenowe -filtrują one wodę i, co ważne, nie powodują nieprzyjemnego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, aby nie trzeba go było częstokroć myć. Folia pęcherzykowa pomaga również utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej zwijania – w sumie parę tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *